Wpadł poszukiwany 26-latek, który jechał pijany i na zakazach

Na 7 miesięcy trafił do aresztu zatrzymany wczoraj przez czosnowskich policjantów 26- latek. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował autem, mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu, a do tego aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Sąd może mu wymierzyć karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Interwencja miała miejsce przedwczoraj, przed północą. W Łomnie Las, funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu podjęli interwencję wobec kierowcy skody. Zachodziło podejrzenie, że mężczyzna może być pijany. Kiedy mundurowi podeszli do 26- latka, od razu wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mieszkaniec czosnowskiej gminy wydmuchał aż 2 promile.

Nie był to jednak koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 26- latek, posiada aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujące do 2027 roku. Okazało się również, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej, a do odbycia ma karę 7 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mieszkańca czosnowskiej gminy, który noc spędził w policyjnym areszcie. Następnie trafił do jednostki penitencjarnej. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu również do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.