Wspólne kontrole Policji i Straży Granicznej

Od 11 maja 2015 funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zaangażowani są w ogólnopolską akcję społeczną „Bezpieczne Wakacje”, która ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Właśnie w ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze z PSG Warszawa-Modlin wspólnie z policjantami z Nowego Dworu Mazowieckiego organizują m.in. patrole i kontrole drogowe, aby eliminować potencjalne zagrożenia jakie mogą wystąpić na szlakach drogowych, szczególnie tych o znaczeniu międzynarodowym.

Tego typu działanie miało miejsce w poniedziałek  (17.08.2015), gdzie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach wspomnianej akcji, przeprowadzili wspólne kontrole drogowe na terenie powiatu nowodworskiego, w rejonie: dróg wojewódzkich w gminach Nasielsk, Zakroczym i Pomiechówek. Głównym zadaniem funkcjonariuszy SG było monitorowanie przemieszczania się cudzoziemców po drogach międzynarodowych, przeciwdziałanie nielegalnej migracji, zapewnienie bezpieczeństwa, a także przeciwdziałanie przestępczości, której wykrywanie należy do właściwości Straży Granicznej.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze z PSG Warszawa – Modlin wylegitymowali 12 osób (6 ob. Polski, 1 ob. Indii, 5 ob. Ukrainy) oraz skontrolowali 7 pojazdów osobowych (6 zarejestrowanych na terytorium Polski oraz 1 zarejestrowany na terytorium Ukrainy). Ponadto funkcjonariusze KPP Nowy Dwór Mazowiecki przeprowadzili 6 kontroli samochodów osobowych w wyniku czego nałożyli 6 mandatów karnych na łączną kwotę 1200 złotych oraz zatrzymali jeden dowód rejestracyjny ze względu na brak obowiązkowego badania technicznego pojazdu.
Dane skontrolowanych osób i pojazdów sprawdzono w dostępnych bazach teleinformatycznych SG.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.