Strażacy apelują: NIE WYPALAJ TRAW!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim zwraca się z apelem do mieszkańców o szczególną ostrożność w związku z falą podpaleń traw.

Utrzymująca się wysoka temperatura i brak opadów deszczu powodują bardzo duże zagrożenie pożarowe.

Tylko od początku lipca, na terenie powiatu nowodworskiego, strażacy gasili 165 pożarów, w tym 84 pożary traw i 36 pożarów na obszarach leśnych. Do działań skierowano niemal wszystkie samochody gaśnicze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy kierowani do walki z ogniem wkładają ogromny wysiłek aby opanować żywioł. Palące się trawy powodują zagrożenie dla budynków mieszkalnych, zabudowań gospodarczych i zakładów pracy. A przecież niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

KAŻDEGO ROKU W POŻARACH WYWOŁANYCH WYPALANIEM TRAW GINĄ LUDZIE.

Pożary traw to też zagrożenie dla drobnych zwierząt, które nie są w stanie schronić się przed ogniem. Strażacy często znajdują na wypalonych obszarach martwe zwierzęta, ofiary ludzkiej bezmyślności.

Zaangażowanie zastępów ratowniczych w akcjach gaszenia pożarów traw może być przyczyną wydłużenia czasu dojazdu do innych zdarzeń, takich jak wypadki drogowe czy pożary budynków mieszkalnych. W takich zdarzeniach każda stracona chwila może decydować o życiu lub śmierci osób znajdujących się w stanie zagrożenia.

Komenda Powiatowa PSP

w Nowym Dworze Mazowieckim

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.