Wybuch butli gazowej w bloku przy ulicy Warszawskiej

W czwartek (27.07) rano do Stanowiska Kierowania PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w bloku przy ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe oraz Policję.

Służby zgłoszenie otrzymały o godzinie 8:26. Po dojeździe pierwszych podmiotów ratowniczych, zastano poszkodowaną 69-letnią kobietę w mieszkaniu w którym doszło do wybuchu butli z gazem. Wybuch spowodował zniszczenie okien w mieszkaniu. Jak ustaliły służby, przyczyną wybuchu mogło być nie prawidłowe podłączenie butli z gazem propan butan. Kobieta oświadczyła, że w dniu wczorajszym wymieniała butlę i sama ją podłączyła do kuchenki. Dziś rano gdy chciała przygotować sobie posiłek, doszło do eksplozji. Jak zaznacza Straż Pożarna – nie doszło do pożaru a jedynie do wybuchu. Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili kobiecie pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego do czasu przybycia karetki.

Przybyły na miejsce zespół Ratownictwa Medycznego przebadał 69-latkę, która ostatecznie pozostała na miejscu zdarzenia. Wybuch nie naruszył konstrukcji budynku. W akcji udział brały 4 zastępy PSP i zastęp OSP Nowy Dwór Mazowiecki, zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.


Foto: KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.