Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Zniknęły naczepy z chemikaliami

Policjanci z komisariatu w Czosnowie po przeprowadzonym postępowaniu, zakończyli sprawę kradzieży naczep z mauzerami wypełnionymi chemikaliami. Naczepy porzucone stały na drodze serwisowej przy krajowej „siódemce”.

31 maja policjanci patrolujący teren Czosnowa, ujawnili brak naczep. Poinformowany o fakcie właściciel, złożył zawiadomienie o kradzieży. W związku z niewykryciem sprawcy kradzieży, postępowanie umorzono.

O sprawie naczep pisaliśmy w naszym portalu wielokrotnie. Sprawą zajmowała się Prokuratura oraz Sąd Administracyjny. Urząd Gminy wdrożył procedury aby wyłonić firmę, która zneutralizowałaby porzucone naczepy. Koszt neutralizacji 20 mauzerów z chemią, wyceniono na około 300 tysięcy złotych.

Śledztwo w sprawie porzucenia odpadów prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim. Obecnie śledztwo zostało zawieszone. Kodeks Karny za niewłaściwe obchodzenie się z odpadami przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Naczepy z groźnymi substancjami stoją już ponad rok

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.