Pościg zakończony zatrzymaniem 48-latka

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali nowodworzanina, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego, nakazu doprowadzenia oraz zarządzenia w celu ustalenia miejsca pobytu. Najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.

Kilka dni temu nowodworscy kryminalni realizowali czynności operacyjno- rozpoznawcze, dotyczące poszukiwań. Funkcjonariusze ustalili, że uchylający się od odpowiedzialności karnej 48- latek, ukrywa się na terenie osiedla Pólko w Nowym Dworze Mazowieckim. Szybko wpadli na jego ślad. Na jednej z ulic zauważyli mężczyznę. Ten jednak, na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zatrzymali nowodworzanina.

W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że 48- latek jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Ma do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna był też poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia, wydanego przez nowodworski sąd i odbycia kary 24 dni aresztu, a także zarządzenia w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia przez Prokuraturę Rejonową Białystok- Północ.

Trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności. Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym, to bardzo ważny krok w egzekwowaniu prawa i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.