Za nękanie trafił do aresztu

Kilka dni temu nowodworski sąd na wniosek prokuratury zastosował 3- miesięczny areszt wobec 39- latka, który uporczywie nękał swoją partnerkę. Mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zawiadomienie o uporczywym nękaniu. Z zeznań wynikało, że 39- letni obywatel Mołdawii nachodził swoją byłą partnerkę zarówno w jej miejscu zamieszkania jak i w pracy. Na podstawie zeznań pokrzywdzonej, nowodworscy mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu przybywającego na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego 39- latka. Trafił on do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili w tym czasie materiał dowodowy. Prokurator z nowodworskiej prokuratury przedstawił mężczyźnie zarzut stosowania uporczywego nękania. Skierował również do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim wniosek, o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił złożony przez prokuratora wniosek. Zatrzymany 39- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie trafił po zakończeniu posiedzenia w nowodworskim sądzie.

Zgodnie z art. 190a § 1 kodeksu karnego, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.