Zakroczym: Matka Boża u św. Józefa

W sobotę (28.11) ulicą Ojca Honorata Koźmińskiego w Zakroczymiu na miejscowy rynek, przejechał samochód-kaplica z kopią Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, rozpoczynając tym samym, dobę nawiedzenia w parafii farnej w Zakroczymiu. 

Obraz ucałował biskup sufragan płocki Roman Marcinkowski oraz proboszcz ks. prał. Witold Godleś. W powitaniu wzięli udział kapłani z dekanatu zakroczymskiego wraz z ojcami kapucynami i licznie zebrani parafianie.

Wierni w procesji przynieśli obraz do świątyni, gdzie dokonano uroczystego powiatania, zapalenia kaganka wiary oraz odczytania słów ewangelii.

Mszy świętej na rozpoczęcie nawiedzenia przewodniczył bp. Roman.  W trakcie homili mówił o rodzinie, wartościach i postawie chrześcijańskiej. Sufragan płocki przypomniał chrześcijański model rodziny i zachęcił do wspólnej modlitwy.

Wartę honorową przy obrazie zaciągnęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczymiu.


Foto: Marek Karpowicz

7 thoughts on “Zakroczym: Matka Boża u św. Józefa

 1. Przejazd obrazu przez Zakroczym w asyście policji i naszych strażaków był wspaniały. Czuło się podniosłość uroczystości. Babcia mi opowiadała jak obraz witano 40 lat temu. Cieszę się że mogłam brać udział w tak podniosłej uroczystości. Dziękuję za piękne zdjęcia, które opublikowaliście.

 2. Mnie zastanawia właśnie czemu obraz jedzie z asystą policji? Ok strażacy niech sobie będą oni mają wiele funkcji w tym takich lokalnych ale policja? czy ten obrazek jest tak cenny? czy może chodzi o to by Matka Jezusa nie stała w korku? Policja powinna patrolować w tym czasie ulice i strzec bezpieczeństwa a nie… A swoją drogą rozumiem że jest to ważne wydarzenie dla miast. U nas obraz jest co kilkadziesiąt lat i jakoś poza tym porrtalem nie widzę żeby inne media jakoś szczególnie o tym pisały…

  Jedna z gazet to uwielbia zabójstwa, gwałty i mega wypadki na swojej okładce to co tam jakiś obrazek co to moherki go witają….

 3. W Pomiechówku jak był obraz to tragedia była z tymi fotografami. Wejść nie dali do kościoła tylko oślepiali i na siłe robili zdjęcia a po mszy sprzedawali po 3 złote. Biznes na takim wydarzeniu. Co do policji to Daniel nie zgadzam się z tobą. Są od pilnowania porządku a tu jest praktykowanie praktyk religijnych i ich zadaniem jest nie dopuścić do obrazy moich uczuć religijnych. Widziałeś ostatnio pielgrzymkę relikwi świętego spirydona po cerkwiach. Nawet fjany wywiad był z policjantmi jaki to dla nich zaszczyt był że mogli jeżdzić i pilotować.

  A co do gazet to nie dziwie się że ich nie ma tym bo po co? kto kupi gazete z okładką o pielgrzymce obrazu? Nawet goniec lokalny ostatnio napisał o tym z sensacją że ludzie kradli flagi. Żyjemy w takich czasach że to co się sprzedaje to oni to napiszą dlatego ja coraz mniej kupuje gazet.

 4. A swoją drogą widziałem też tego redaktora wszystkim znanego jak w kościele robił zdjęcia i coś tam nagrywał. Fajnie że chociaż on umiał uszanować miejsce i wydarzenie. Nie zasłaniał nikomu stał z boku sobie i nagrywał. Nie rzucał się w oczy na pierwszy plan.

  Jakby nie było nie wiem czy komuś by się chciało tyle latać po kościołach na to samo i robić te zdjęcia więc tu mój plus dla portalu.

 5. Ale w tym portalu też tylko ciągle policja i straż pożarna to jak trochę o kościele napiszą to nic się nie stanie. A swoją drogą jak mnie pamięć nie myli to przecież oni pokazali słynne zdjęcia z przywitania prawosławnych relikwii na lotnisku? chyba że się mylę. Więc jest to jednak fajne że też nie zalewają tylko sprawami kościoła rzymskokatolickiego a i inni też są ważni dla nich.

 6. Czy podczas czuwania w kościele zakroczymskim musiał być włączony przez calutką noc głośnik?? Fałszywe trele organisty i chórku słychać było na pół miasta. Tu policja nie interweniuje. Wygrał PiS, witamy w KATOPOLSCE

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.