Zakroczym: Nowe informacje w sprawie byłej radnej

Wracamy do sprawy byłej radnej Rady Miejskiej w Zakroczymiu Olgi Brylińskiej Chętkowskiej, która pod koniec października została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie była kierownikiem.

O sprawie pisaliśmy tutaj. Okazało się, że organy ścigania powiadomił ponad rok temu wójt Czerwińska nad Wisłą Marcin Gortat. W GOPS miało dochodzić do przestępstwa polegającego na fałszowaniu dokumentów w ten sposób, że zaniżano dochody osób ubiegających się o zasiłki. Chodziło o to aby osoby te mieściły się w kryteriach dochodowych.

Prokuratura Rejonowa w Płońska zleciła Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu, przeprowadzić śledztwo w sprawie zgłoszonej przez wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą. Jak ustaliła nasza redakcja, kwota oszustwa sięga ponad 100 tysięcy złotych o czym mówi również Ewa Ambroziak – Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Śledztwo jest, że tak powiem, wielowątkowe i wielotorowe. Nie jest tak, że będzie nim objęta tylko jedna osoba, ponieważ będziemy chcieli wziąć pod uwagę wszystkie osoby, które naszym zdaniem miały związek z tą sprawą, Nie chcę na ten moment udzielać szczegółowych informacji, bo śledztwo jest w toku, ale na pewno mówimy o kwocie przekraczającej 100 tysięcy złotych. To jest czyn który możemy przypisać do Art. 231 § 1 §2 KK. oraz Art. 271 KK. – powiedziała Ewa Ambroziak.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.