Zakroczym: Pierwsza Wigilia Miejska

W sobotę (19.12) w zakroczymskiej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, odbyła się I Miejska Wigilia, zorganizowana przez redakcję Tygodnika Nowodworskiego oraz Urząd Gminy Zakroczym. 

Na początku głos zabrała pełniąca obowiązku redaktor naczelnej Anna Cichocka, która podziękowała za przybycie oraz złożyła serdeczne życzenia świąteczne. Burmistrz Artur Ciecierski podziękował redakcji Tygodnika Nowodworskiego za pomysł i współorganizację. Mieszkańcom gminy Zakroczym złożył życzenia zdrowych i spokojnych oraz radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Do życzeń dołączył się również Piotr Serwatka – przewodniczący Rady Gminy.

Ks. Witold Godleś – proboszcz parafii św. Józefa w Zakroczymiu, pobłogosławił opłatki oraz pokarmy przygotowane na wigilię. Wszyscy obecni na wigilii złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Na scenie kolędy śpiewali uczniowie zakroczymskich szkół, harcerze oraz chór Gregorianie. Najmłodsi z utęsknieniem oczekiwali przybycia świętego Mikołaja, który nie zawiódł zebranych i przybył z worem pełnym prezentów. Świętemu towarzyszyła śnieżynka.


 

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.