Zakroczym: Przewodniczący odwołał zarządzenie

Podczas Sesji Rady Gminy Zakroczym w czwartek (29.10) przewodniczący Piotr Serwatka wydał specjalne oświadczenie w którym odwołał obowiązujące od 27 lipca 2015 roku zarządzenie.

Każdy zainteresowany, kto chciałby zabrać głos w sprawach różnych, musiał zgłosić wniosek najpóźniej dzień wcześniej jak obrady Rady Gminy do biura rady. Zarządzenie podyktowane jest usprawnieniem pracy rady. Podczas poprzednich sesji dochodziło wręcz do pyskówek, na co jako przewodniczący nie mogę pozwolić – mówił w wakacje naszej redakcji Piotr Serwatka, przewodniczący Rady Gminy Zakroczym.

——————————————————————————————————-

Do naszej redakcji wpłynęło również oświadczenie od Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego FORUM.

Wiwat!!!!!!!

27.10.2015 r., czyli dwa dni temu Stowarzyszenie Powiatu Nowodworskiego FORUM i radny Rady Powiatu Nowodworskiego Marcin Ozdarski, wysłaliśmy pismo w sprawie niesławnej „notatki” przewodniczącego Rady Gminy Zakroczym P. Serwatki do Wojewody Mazowieckiego, Prezesa Rady Ministrów oraz Rzecznika Praw Obywatelskich (w załączeniu), a w dniu dzisiejszym, tj. 29.10.2015 r., przewodniczący Rady Gminy Zakroczym, P. Serwatka zrezygnował ze swojej notatki-zarządzenia. Dzięki Bogu, że w Radzie Gminy Zakroczym zasiada grupa radnych, wprawdzie w mniejszości lecz nie pozwalająca zepchnąć się do naroża. Dzięki nim i nam zwyciężyła w Zakroczymiu demokracja. Czy jest to koniec zakusom wprowadzania cenzury i marginalizacji wagi mieszkańców Zakroczymia do roli „maszynki do głosowania” raz na cztery lata? Mam taką nadzieję, choć doświadczenie życiowe podpowiada mi, że w trakcie rządów obecnych władz nie jest to takie pewne. Będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy sami mieszkańcy nie będą milczeć i nie pozwolą zabrać swoich praw. Wszak podstawowym zapisem ustawy o samorządzie gminnym jest zapis, że: „Gmina to jej mieszkańcy”. Dziękuję więc grupie radnych, którzy napisali i złożyli na ręce przewodniczącego Rady Gminy Zakroczym, P. Serwatki wniosek w sprawie wolności słowa na sesjach, ale przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy osobiście, aktywnie protestowali, domagając się przede wszystkim stosowania prawa.

Bożena Paradzińska

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.