Zakroczym: Zatrzymany za kradzież agregatu gaśniczego

39-latek z Zakroczymia odpowie za kradzież agregatu. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę niemal natychmiast po złożeniu zawiadomienia. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży agregatu gaśniczego z terenu jednej ze stacji paliw, zakroczymscy policjanci natychmiast ruszyli do zbierania informacji potrzebnych do wytypowania i zatrzymania sprawcy. Jedną z czynności była dokładna analiza zapisów monitoringu. Spostrzegawczość funkcjonariuszy oraz doskonałe rozpoznanie w środowisku pomogły w niemal natychmiastowym wytypowaniu osoby podejrzanej o ten czyn.

Zaskoczony 39-latek został zatrzymany na terenie Zakroczymia i to w momencie kiedy spożywał alkohol w miejscu publicznym. Mundurowi dodatkowo nałożyli na niego mandat karny. 39- latek został przewieziony do nowodworskiej komendy. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Przesłuchany następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży o wartości ponad 1500 złotych. Przyznał się do jego popełnienia. Dodatkowo okazało się, że działał on w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha