Zakroczym: Zima w Mieście – wielkim sukcesem pedagogicznym

Powszechnie panuje przekonanie, że dzieci nie mogą doczekać się ferii czy wakacji, aby odpocząć od szkoły. W Zakroczymiu jest inaczej. Młodzież czeka na ten czas z utęsknieniem, bo wtedy właśnie władze gminy organizują akcję zimowego i letniego wypoczynku. W tym roku w akcji „Zima w Mieście” udział wzięło 230 dzieci z terenu gminy Zakroczym.

Do szkoły w Zakroczymiu dzieci były codziennie przywożone i odwożone szkolnym autobusem. Organizatorzy każdego dnia przygotowali szereg atrakcji dla każdego. Wszyscy uczestnicy wypoczynku, otrzymali rano śniadanie a popołudniu obiad. Nad zapewnieniem smacznych posiłków czuwała restauracja Pod Jaworem.

Jak poinformował Sebastian Koczanowski – koordynator akcji, dzieci przez cały tydzień miały moc atrakcji. W poniedziałek odbyły się zajęcia organizacyjne. We wtorek najmłodsi pojechali do Kina Niwa w Nasielsku na film pt. Fistaszki. Starsi w tym czasie wzięli udział w zawodach sportowych. W środę na sali sportowej odbył się bal przebierańców. Czwartek upłynął pod znakiem zabaw na dmuchańcach a starsza młodzież udała się na lodowisko do Nowego Dworu Mazowieckiego. W piątek padło hasło basen. Dzieci pojechały na pływalnie do Płońska a po powrocie odbyły się zajęcia stacjonarne podsumowujące tydzień akcji Zima w Mieście.

W trakcie zimowiska, opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowało 12 pedagogów. Niespodzianką dla organizatorów była niezapowiedziana, dość szczegółowa kontrola sanepidu. Inspektorzy sprawdzili w jakich warunkach przebywają dzieci. Oczywiście pracownicy sanepidu nie mieli żadnych zastrzeżeń.

Koszt organizacji tygodniowego wypoczynku dzieci to 17.300 złotych. Całość opłacono przez Gminę Zakroczym.

Bardzo się cieszę, że akcja Zima w Mieście przyniosła taką liczbę uczestników. Jesteśmy od tego aby zaspakajać potrzeby społeczeństwa, a potrzeby dzieci i młodzieży w szczególności. Zawsze powtarzałem… dzieci i młodzież to mój priorytet i zawsze będziemy ich wspierać. Dziękuję całej kadrze pedagogicznej, na czele z kierownikiem akcji Panem Sebastianem Koczanowskim za organizację i opiekę. Szczególne słowa podziękowania kieruję do tych opiekunów, którzy w związku z dużą liczbą dzieci zmienili swoje plany rodzinne, aby pomóc gminie. Doceniamy to bardzo mocno – mówi naszej redakcji Artur Ciecierski, Burmistrz Gminy Zakroczym.

Foto: Sebastian Koczanowski
Tekst: Marek Karpowicz

One thought on “Zakroczym: Zima w Mieście – wielkim sukcesem pedagogicznym

  1. Gratulacje dla burmistrza !
    Świetna inicjatywa, od tego właśnie jest gmina, żeby organizować takie akcje dla swoich mieszkańców.
    Cieszę się i doceniam szczególnie to, że zrobiono to stosunkowo niewielkim kosztem.
    Wiem o tym, że kiedyś  inny burmistrz organizował zagraniczne wyjazdy dla radnych, gdzie koszt na jednego uczestnika był znacznie wyższy. Ale to na szczęście minęło 🙂

    Ciekawe, skąd ta nadgorliwość sanepidu i czy była naprawdę przypadkowa ???

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.