Zarzuty za kradzież rozbójniczą i paserstwo

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 3 mężczyzn, którzy są podejrzewani o udział w kradzieży kosmetyków w jednym z nowodworskich sklepów. Dwóch zatrzymanych usłyszało już zarzut kradzieży rozbójniczej, a jeden zarzut paserstwa. Wszyscy skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a za paserstwo do lat 5.

Do dyżurnego nowodworskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka sklepu drogeryjnego, która powiedziała, że dwóch nieznanych mężczyzn dokonało kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości około 500 zł. Kiedy pokrzywdzona wraz ze swoimi współpracownicami chciała ich zatrzymać doszło do przepychanki. Sprawcy zabrali swoje łupy i oddalili się w nieznanym kierunku.

Natychmiast do wyjaśnienia sprawy przystąpili nowodworscy kryminalni. Policjanci wykorzystując zapis monitoringu ze sklepu, w trakcie patrolu miasta ujawnili i zatrzymali w sumie czterech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z przestępstwem w sklepie. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że dwóch z nich podejrzanych jest o kradzież rozbójniczą, a jeden o paserstwo. Czwarta osoba, po złożeniu wyjaśnień została zwolniona. Ponadto funkcjonariusze odzyskali część skradzionego towaru.

23-letni Artur R. i 27-letni Marcin M., mieszkańcy powiatu nowodworskiego, usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży rozbójniczej, a 23-letni Michał J. zarzut paserstwa. Wszyscy po złożeniu wyjaśnień skorzystali z dobrowolnego poddania się karze.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.