Czosnów: Debata społeczna o bezpieczeństwie

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. rozmawiali nowodworscy policjanci z mieszkańcami gm. Czosnów oraz zaproszonymi gośćmi na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do podsumowania postulatów, zgłaszanych podczas zeszłorocznej debaty. W tym roku planowane są tego rodzaju spotkania w pozostałych gminach powiatu.

We wtorek (24.04) w Urzędzie Gminy Czosnów odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: Wójt Gminy Antoni Kręźlewicz, Komendant Powiatowy Policji mł. insp Marek Chodakowski, przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego oraz czosnowskiego samorządu.

Podczas debaty przedstawiono stan realizacji postulatów, które były zgłaszane w 2017 roku. Poruszono również trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Uczestnikom debaty została zaprezentowana aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli również dzielnicowi pracujący w miejscowym komisariacie, z którymi po zakończeniu dyskusji każdy mógł indywidualnie porozmawiać.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zjawisku wandalizmu. Nie zabrakło również podziękowań dla czosnowskich policjantów, za dotychczasową służbę i zaangażowanie na rzezcz lokalnej społeczności.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby. W tym roku planowane są tego rodzaju spotkania w pozostałych gminach powiatu. O ich terminie będziemy informować na bieżąco.

KPP Nowy Dwór Maz.