Henrysin: Dachowanie na Siódemce

W czwartek (28.02) o godzinie 4:38 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Henrysin gm. Zakroczym na 323 kilometrze DK7. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe.

Na miejscu pojawili się strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Trębki Nowe i OSP Zakroczym. W czasie przybycia pierwszych podmiotów ratowniczych, na miejscu był już zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmował się poszkodowanym mężczyzną. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji. Pojazd znajdował się na drodze serwisowej i powodował utrudnień na drodze krajowej - informuje bryg. Tomasz Wołoszyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

- Kierujący Oplem, jadąc w kierunku Warszawy na 323 kilometrze krajowej siódemki, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 58-letni mieszkaniec Elbląga został przebadany alkomatem, którego wynik był negatywny. W związku z obrażeniami głowy, przewieziony został do szpitala na badania - informuje podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Foto: OSP Trębki Nowe