Łomianki: Wybuch fajerwerków. Nie żyje 20-letnia kobieta

W sobotę (31.12) po godzinie 13 w Łomiankach przy ulicy Chopina, doszło do wybuchu i pożaru w domu jednorodzinnym w którym było dużo materiałów pirotechnicznych. Na miejscu z pożarem walczy 17 zastępów straży pożarnej. Nie żyje 20-letnia pracownica hurtowni fajerwerków. 

Od wybuchu i powstałego pożaru, zawalił się częściowo dom jednorodzinny w którym składowane były materiały pirotechniczne. Jedna osoba została poszkodowana. Druga jest poszukiwana. Nie ma z nią kontaktu.

 Aktualizacja 15:40

Na obecną chwilę sytuacja pożarowa jest opanowana. 3/4 budynku uległo zawaleniu. W dalszym ciągu trwają poszukiwania osoby, która najprawdopodobniej była w budynku w momencie wybuchu. Na miejsce udaję się Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Warszawy.

Aktualizacja 17:25 

Psy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej z JRG15 Warszawa przeszukują pogorzelisko. Cały czas poszukiwana jest jedna zaginiona osoba. Nie wykluczone, że znajduje się pod gruzami.

Na miejscu akcją dowodzą funkcjonariusze Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Do gaszenia wezwano zastępy z powiatu warszawsko zachodniego oraz Warszawy.

Aktualizacja 18:55

Strażacy z psami w trakcie przeszukiwania gruzowiska, odnaleźli ciało 20-letniej kobiety. Akcja poszukiwawcza została zakończona.

Materiał aktualizowany na bieżąco

Foto: Damian Szadkowski – Wirtualny Nowy Dwór

Foto: Karol Łach – OSP Łomianki

info-wnd