Lotnisko: Zatrzymany z podrobionymi dokumentami

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin ujawnili mężczyznę, który usiłował wjechać do Polski posługując się paszportem i włoską kartą pobytu stwierdzające tożsamość innej osoby.

Zatrzymaniem i umieszczeniem w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców zakończyła się podróż 48-letniego obywatela Wybrzeża Kości Słoniowej, który po przylocie z Rzymu próbował uśpić czujność funkcjonariuszy SG przedstawiając do kontroli dokumenty (paszport Wybrzeża Kości Słoniowej wraz z włoską kartą pobytu) stwierdzające tożsamość innej osoby. Funkcjonariusze w trakcie kontroli stwierdzili, że wizerunek osoby przedstawiony w dokumencie różnił się od wyglądu osoby kontrolowanej.

Ponadto rzeczywisty wzrost i wiek podróżnego znacząco odbiegał od danych widniejących w dokumencie. Do tego deklarowany cel oraz warunki pobytu mężczyzny w Polsce wzbudziły wiele wątpliwości funkcjonariuszy. W związku z tym na podstawie art. 275 § 1 kk. (posługiwanie się dokumentem innej osoby) ob. Wybrzeża Kości Słoniowej został zatrzymany i umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli.

/Straż Graniczna/