Modlin Twierdza: Pobity i uprowadzony. Areszt dla sprawców

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzi śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 4 listopada pobicia połączonego w pozbawieniem wolności oraz rozboju na osobie mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch mężczyzn w porze nocnej podjechało do niego samochodem na jednej z ulic na terenie Twierdzy Modlin, gdzie został on przez nich pobity i wrzucony do bagażnika auta. Mężczyzna został następnie przewieziony na teren powiatu płońskiego, gdzie został wyciągnięty z bagażnika, po czym ponownie pobity i okradziony między innymi z telefonu komórkowego oraz pozostawiony przez sprawców bez wierzchniej odzieży w odludnym miejscu.

Pokrzywdzonemu udało się dotrzeć do drogi lokalnej, gdzie został on przypadkowo zauważony przez patrol policji. Z relacji pokrzywdzonego przekazanej policjantom wynikało, iż zna on osobiście jednego ze sprawców, natomiast nie był on w stanie wskazać tożsamości drugiego z napastników. W początkowej fazie śledztwa dokonano na podstawie postanowienia prokuratora zatrzymania Marcina M, a następnie ogłoszono mu zarzuty pobicia, pozbawienia wolności oraz rozboju na osobie pokrzywdzonego. Dodatkowo podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Na wniosek Prokuratury Marcin M. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Równolegle trwały intensywne czynności procesowe, zmierzające do ustalenia tożsamości drugiego z napastników. W środę (21.11) na podstawie postanowienia prokuratora dokonano zatrzymania Kamila B., któremu przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu z Marcinem M.

W czwartek (22.11) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec podejrzanego Kamila B., środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zarówno Marcin M i Kamil B. byli już karani, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu.

Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.