Modlin Twierdza: Spokojnie to tylko ćwiczenia!

W najbliższych dniach (15-18 czerwca) na terenie Modlina Twierdzy oraz na rzece Narwi i Wiśle i poligonie w Nowych Grochalach gm. Leoncin, można będzie spotkać duże ilości strażaków z psami, którzy prowadzić będą poszukiwania osób zaginionych. Uspokajamy to tylko ćwiczenia będące jednym z epizodów I Manewrów Grup Poszukiwawczych Modlin Twierdza 2017.

Manewry zaczynają się w czwartek (15 czerwca) wieczorem. Na noc przewidziano wiele epizodów zarówno na terenie wewnętrznym modlińskich koszar jak i na terenie przyległym. Kolejne epizody zaplanowano również w piątek w ciągu dnia i w nocy. Uspokajamy mieszkańców i turystów, że poszukiwania nie są prawdziwe, choć będą prowadzone tak jakby akcja poszukiwawcza prowadzona była realnie. W różnych miejscach można będzie spotkać zarówno ekipy poszukujące wraz z psami ratowniczymi oraz pozorantów.

Organizatorem manewrów jest Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w strukturach której znajduje się Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza.

W sobotę na terenie koszar odbędzie się Even Ratowniczy na który wstęp jest wolny. Zapraszamy już od 13.

Uwaga! Psy które biorą udział w poszukiwaniach choć są łagodne i spokojne, to jednak obowiązuje całkowity zakaz podchodzenia, głaskania czy przeszkadzania w pracy czworonożnego ratownika.