Modlin Twierdza: Złodzieje okradli wodnych strażaków

Modlin Twierdza: Złodzieje okradli wodnych strażaków

W nocy z wtorku na środę (9/10 maja) nieznani sprawcy włamali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy. Złodzieje ukradli silnik do łodzi ratunkowej oraz agregat prądotwórczy i pompę szlamową. Policja intensywnie poszukuje sprawców kradzieży.

Skradziony sprzęt:

  • Silnik do łodzi FunYack E115DSLAFG 05442992
  • Agregat Prądotwórczy KRAFT WELE i3500 numer seryjny APA/666/2014
  • Pompa Szlamowa Honda WT30X

Strażacy postanowili nagłośnić sprawę w mediach ogólnopolskich. Do Modlina Twierdzy przyjechali dziennikarze z ogólnopolskich stacji telewizyjnych oraz prasy.

Sprawców poszukują policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego. Technik zabezpieczył pozostawione na miejscu kradzieży ślady. W działaniach udział brał również pies tropiący. Burmistrz Jacek Kowalski poinformował, że dołoży wszelkich starań aby jak najszybciej jednostka pozyskała nowy silnik i mogła dalej dbać o bezpieczeństwo na wodach miasta i powiatu.

/PJ/

 

 

2 komentarze/y

  1. Max

    To co się stało to jest kur…, ale prawda jest taka, że nie zrobił tego nikt obcy…ten kto to zrobił musiał dobrze wiedzieć co jest do wyniesienia i jakie są zabezpieczenia, od razu uprzedzam, że nie mam na myśli, że to któryś z druhów, tylko na pewno dużo osób tam się niepotrzebnie kręciło….

  2. Dziadostwo najwyższych lotów, bandytyzm i skrajna głupota. Brak słów odpowiedniej jakości, by opisać bandziorów.
    Teraz rozumiem, skąd dresiki mają na pomarańczowe buciki drogich marek, snujących się po TM.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.