Powiat: Od czerwca mniej połączeń PolonusBUS i Translud

Od środy (1.06) w firmach PKS Polonus i Translud nastąpią zmiany rozkładu jazdy autobusów. Przewoźnicy odpowiadają na zapotrzebowanie pasażerów na kursy. Te które są nierentowne są kasowane lub skracane. Od pewnego czasu w Nowym Dworze Mazowieckim pasażerowie wybierają kolej, której stale rośnie ilość sprzedawanych biletów.

PolonusBUS
po analizie rentowności kursów, zawiesił połączenie poranne z Zakroczymia do Warszawy Centralnej o godzinie 5:55 oraz powrotny kurs o 15:35. Nie będzie również realizowane połączenie z Modlina Twierdzy do Warszawy Centralnej o 11:50 i 18:50 oraz powrotny z Warszawy o 20:15. Przewoźnik zawiesił również połączenie z Pomiechówka do Warszawy w obu kierunkach definitywnie wycofując się z gminy Pomiechówek. W soboty zawieszony został kurs Zakroczym – Warszawa Gdańska 14:00 oraz kurs powrotny o 21:00.

Translud skrócił kurs relacji Modlin Twierdza- Warszawa Centrum 7:25. Kurs będzie wykonywany tylko do Jabłonny Pałac. Zawieszeniu uległ kurs z Warszawy do Zakroczymia o 8:20.

Niestety realia pokazują, że pasażerów z autobusów będzie ubywać. Koleje Mazowieckie każdego miesiąca informują naszą redakcję o wzroście sprzedanych biletów miesięcznych i kwartalnych. Problemem pozostają połączenia lokalne w gminach ościennych. Firma Translud przygotowuje się do uruchomienia od 1 września linii 9 z Modlina Twierdzy do Metra Młociny w Warszawie. Uruchamiając trasę przewoźnik ograniczy kursy na liniach 2 i 6 a co za tym idzie, pogorszy się dostęp do połączeń np. dla mieszkańców Zakroczymia.