Uroczystości pogrzebowe ks. kan. Edwarda Packa

Kościół wypełniony po brzegi. 162 kapłanów na czele z ordynariuszem diecezji. Władze samorządowe oraz wierni z dwóch modlińskich parafii, rodzina i goście. Wszyscy w czwartek 31 sierpnia pożegnali księdza Edwarda, którego ciało złożono w grobie na modlińskim cmentarzu.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup Piotr Libera ordynariusz diecezji płockiej. Ks. kan. Kazimierz Kozicki, proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie koło Serocka, długoletni przyjaciel zmarłego księdza Edwarda, wygłosił homilię w której przypomniał ważne wydarzenia z życia zmarłego kapłana.

Wielkie zasługi zmarłego księdza kanonika dla społeczności zarówno Modlina Starego jak i Modlina Twierdzy, zostały zauważone przez władze lokalne i w 2004 roku ksiądz Edward Pacek otrzymał tytuł Honorowego Mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Kapłan wspomniał również o problemach z jakimi borykał się zmarły. Próbie podpalenia drewnianego tymczasowego kościoła czy włamaniach i kradzieżach. Mimo czasów niesprzyjających kościołowi, księdzu Packowi udało się wybudować kościół parafialny wraz z budynkami plebanii. Przygotować kaplicę w Modlinie Twierdzy w której znajdują się do dziś elementy przygotowane przez Wojsko Polskie. Dla parafian przygotował również cmentarz grzebalny na którym ostatecznie sam spoczął w ziemnym grobie, o co prosił w testamencie.

W dniach śmierci i pogrzebu wszyscy wspominali zmarłego księdza Edwarda. Podkreślali jak żył i pomagał innym. Zawsze można było liczyć na jego pomoc i wsparcie. Dla każdego znalazł czas.