Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Aresztowany za fałszywy alarm na lotnisku

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o fałszywy alarm. Mężczyzna zawiadomił pracowników Portu Lotniczego Warszawa-Modlin o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach. Wczoraj 48-latek decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy i umieszczony w placówce leczniczej.

Wczoraj w godzinach porannych pracownik Portu Lotniczego Warszawa-Modlin poinformował dyżurnego nowodworskiej policji, że jeden z rejsowych samolotów będzie lądował awaryjnie, z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia pasażerów. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, w celu zabezpieczenia działań pozostałych służb i ustalenia przyczyn awaryjnego lądowania statku powietrznego.

W trakcie trwania czynności funkcjonariusze ustalili, że do pracowników lotniska dotarło zgłoszenie, że w feralnym samolocie może znajdować się niebezpieczny materiał. Kiedy na płycie lotniska trwały działania sprawdzające pokład samolotu, kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzaną osobę, która wszczęła alarm, a który po zakończeniu działań okazał się fałszywym.

Podejrzanym to 48-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Prokurator, po analizie akt sprawy, wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wczoraj nowodworski wymiar sprawiedliwości przychylił się do złożonego wniosku.

Nowodworska policja ostrzega wszystkie osoby, które w ramach żartów próbowałby wszczynać podobne alarmy, że taki czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.