Białorusini awanturujący się w samolocie

Agresywne i wulgarne zachowanie dwóch obywateli Białorusi było przyczyną interwencji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin na pokładzie statku powietrznego lecącego z Teneryfy.

Wczoraj w godzinach nocnych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zostali poinformowani o tym, że dwóch pasażerów zachowuje się agresywnie i wulgarnie zarówno w stosunku do pasażerów jak i personelu pokładowego rejsu z Teneryfy do Warszawy. Do akcji zostali skierowani funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych SG wyspecjalizowani w podejmowaniu tego typu interwencji na pokładzie samolotu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy dwóch cudzoziemców: 32 i 36-letni Białorusini zostali poinformowani o możliwości użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego, w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Mężczyźni dobrowolnie opuścili pokład, a następnie zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG. Za popełnione wykroczenie zgodnie z ustawą Prawo lotnicze zostali ukarani mandatami karnymi.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.