„Bezpieczna Nowodworzanka”

Straż Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem Burmistrza Miasta Jacka Kowalskiego zaprasza mieszkanki Nowego Dworu Mazowieckiego do udziału w III edycji kursu samoobrony dla kobiet „BEZPIECZNA NOWODWORZANKA”

Jak postępować by nie stać się ofiarą przestępstwa ?
Jak zachowywać się w sytuacji realnego zagrożenia ?
Jak bronić się przed napastnikiem ?

Czego będą mogły nauczyć się kobiety?

Kurs obejmuje zajęcia sportowo- rekreacyjne, naukę podstawowych technik samoobrony, a także omówienie zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia. Uczestniczki kursu poznają podstawy prawa karnego pojęcie obrony koniecznej.
Panie będą mogły poznać rozmieszczenie wrażliwych punktów na ciele człowieka, jak obronić się przed napastnikiem, jakie są metody obrony. Poznają też podstawy wiktymologii – czyli jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.
Oprócz tego dowiedzą się jak do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku: np. klucze, dezodorant, torebkę, itp.
Podczas zajęć, Panie będą mogły zadbać o swoją kondycję psychofizyczną.

Termin i miejsce kursu :

Zajęcia będą się odbywały w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Chemików 1 A w Nowym Dworze Mazowieckim w terminie: od 17.03.2015r do 28.04.2015r. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 09.03.2015r. o godz. 17:30
w Urzędzie Miejskim ul. Zakroczymska 30 Nowy Dwór Mazowiecki w sali nr 410. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest złożenie zgłoszenia do ćwiczeń, zaakceptowanie regulaminu kursu, przedłożenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do ćwiczeń fizycznych.

Druki zgłoszeń do ćwiczeń są do odebrania w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim w pokoju 220 lub 222.
Informacje udzielane są również pod nr tel. 022 512 22 96 lub 530 347 626
w godz. 8:00-16:00.

Zapraszamy Panie do udziału w kursie.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.