Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Opóźnienia samolotów przez pozostawiony bagaż

Wczoraj (02.03.2015 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin zauważyli podejrzany bagaż, który był przyczyną ewakuacji pasażerów z hali ogólnodostępnej.

Podczas patrolu o godz. 12.00 funkcjonariusze Straży Granicznej z nowodworskiego lotniska zauważyli podejrzany pakunek, znajdujący się na chodniku przed Terminalem koło kas Kolei Mazowieckich. Po rozpytaniu osób znajdujących się w pobliżu, a następnie za pośrednictwem rozgłośni nadano odpowiednie komunikaty w celu ustalenia właściciela, a we wskazany rejon skierowano patrol pirotechniczno – interwencyjny. Po wstępnym rozpoznaniu podjęto ewakuację hali ogólnodostępnej Przyloty oraz dróg dojazdowych do Terminala wraz z parkingiem. Prześwietlenie papierowej torebki przez pirotechników urządzeniem rentgenowskim, na szczęście nie wykazało niebezpieczeństwa. Po zakończeniu czynności kłopotliwy bagaż został przekazany do Informacji Terminala, gdzie będzie oczekiwał na właściciela.

Niestety, tym razem, pozostawiony bagaż był przyczyną wielu opóźnień w ruchu pasażerskim portu lotniczego.

Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Dlatego Straż Graniczna przypomina o niepozostawianiu bez opieki bagaży.

SG
foto: Marek Karpowicz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.