Cybulice Małe: Areszt za znęcanie

Nowodworscy policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Czosnów, który jest podejrzany o znęcanie się nad osobami najbliższymi. Wczoraj nowodworski sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie 3- miesięcznego aresztowania wobec mężczyzny. 57- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Dyżurny komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim we wtorkowy wieczór otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Według informacji, mąż miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Na miejscu sytuacja się potwierdziła. Mundurowi zakończyli więc interwencję osadzeniem 57-latka z Cybulic Małych w policyjnej celi oraz wdrożeniem procedury „Niebieskiej Karty”.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną i córką. Prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Grozi mu też kara do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha