Cybulice Małe: Płonie hałda odpadów

W piątek (17.05) o godzinie 20:20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęły zgłoszenia z Cybulic Małych w gminie Czosnów. Doszło tam do pożaru hałdy odpadów niebezpiecznych. Na miejscu z pożarem walczą zastępy Straży Pożarnej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy Straży Pożarnej. Jak przekazał o godzinie 21 kpt. Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim – pożarem objęta jest hałda odpadów o wymiarach 20×30 metrów oraz 4 metrów wysokości. Z pożarem walczy 11 zastępów z powiatu nowodworskiego.

Strażacy na miejscu pożaru pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych. W tym celu na miejsce zadysponowano zastęp ze specjalną sprężarką do nabijania powietrzem aparatów ODO. Na miejscu pożaru jest obecny Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Trwa akcja gaśnicza.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.