Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Rodzinne Warsztaty Ekologiczne w Gminie Czosnów

W dniach 24-26 października zorganizowaliśmy dla rodzin trzy bezpłatne warsztaty ekologiczne z budowy budek lęgowych dla małych ptaków w ramach akcji #MazowieckaAktywacja2023. Spotkania odbyły się kolejno w świetlicy w Cybulicach Małych, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kazuniu Nowym oraz Szkole Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim.

W warsztatach wzięło udział w sumie ponad 80 osób (rodziców z dziećmi). Każde spotkanie poprzedzała krótka prelekcja ekologiczna. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i doskonałymi humorami zbudowali w sumie 32 budki lęgowe dla najmniejszych ptaszków. Budki A1 będą służyły takim ptaszkom jak m.in. sikorka modraszka, sikorka sosnówka, sikorka czubatka i muchołówka żałobna. Dzięki wspólnej pracy ptaki będą miały domek na zimę, a w okresie lęgowym znajdą bezpieczne schronienie przed drapieżnikami. Wszystkie domki posiadają specjalne paski do zawieszania, żeby nie kaleczyć drzew, na których będą zawieszane. Każda grupa biorąca udział w warsztatach otrzymała zrobioną przez siebie budkę oraz niespodziankę – gadżety i książkę od Gminnej Biblioteki Publicznej w Czosnowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za udział w warsztatach, wspólną pracę i wzorowe wykonanie budek. Mamy nadzieję, że uczestnicy miło i rodzinne spędzili czas, a u najmłodszych uczestników wzrośnie świadomość ekologiczna oraz empatia dla zwierząt

Na zakończenie dziękujemy za współorganizację cyklu rodzinnych warsztatów ekologicznych Annie Maliszewskiej – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czosnowie oraz za wsparcie Antoniemu Kręźlewiczowi – Wójtowi Gminy Czosnów, Krystianowi Buszcie – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kazuniu Nowym, Edycie Bieleckiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim oraz Sołtysom Anicie Rockiej i Marcie Tomaszewskiej.

„Warsztaty ekologiczne: budki lęgowe dla ptaków” realizowane w ramach zadania publicznego pn. #MazowieckAktywacja2023 sfinansowane zostały ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Leszek Giziński
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Slavia Masovia

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.