Dwa samochody trafiły do OSP Ratownictwo Wodne

 

W marcu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne pozyskała dwa samochody. Jeden z pojazdów posłuży sekcji psów ratowniczych do przewozu min. psów na miejsce poszukiwań. Drugi samochód to karetka wycofana z warszawskiego Meditransu.

Jednostka OSP Ratownictwo Wodna posiada od teraz cztery samochody. Poza gaśniczym Oplem Movano i samochodem Isuzu do ratownictwa wodnego, teraz flotę pojazdów wzbogacono o karetkę. Samochód sekcji poszukiwawczej został zastąpiony przez pozyskany z JRG 15 w Warszawie samochód przystosowany do przewozu psów i ludzi na miejsce poszukiwań. Samochód udało się pozyskać dzięki współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Druhowie zwrócili się również do Marszałka Województwa Mazowieckiego o przekazanie ambulansu z floty wycofanej z warszawskiego Meditransu. Pod koniec marca odebrali karetkę, która służyć będzie do medycznego zabezpieczenia oraz pomocy przy ewakuacji. Pojazd jest obecnie doposażany w niezbędny sprzęt i oczekuje na przyznanie numerów operacyjnych przez Państwową Straż Pożarną.

Wodni strażacy z Modlina Twierdzy odebrali karetkę

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.