Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Emolinek: Bez uprawnień, za szybko i z promilami

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Wyszogrodu, którego w sobotę zatrzymali policjanci nowodworskiego ruchu drogowego. 36-latek prowadził opla mając w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Dodatkowo, w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 63 km/h.

10 lipca 2021 r. przed północą, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w nowym Dworze Mazowieckim, na drodze nr 62 w Emolinku gm. Zakroczym podjęli kontrolę drogową wobec kierującego oplem mężczyzny. Powodem interwencji było znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą auta 36-latek pędził z prędkością aż 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Postanowili więc sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że 36-latek jest pijany, a badanie wykazało, że mieszkaniec Wyszogrodu w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu. Oprócz tego sprawdzenie w systemie ujawniło, że kontrolowany mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. W związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi zastosowali wobec 36-latka postępowanie mandatowe. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.