Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Eu Modex New Wave Poland 2023

W dniach 5-8 września 2023 r. odbyły się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze New Wave Poland 2023 (MODEX 2023), zrealizowane w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. W kilkudniowych ćwiczeniach o tematyce zagrożeń powodziowych udział wzięły grupy ratownicze z: Polski, Ukrainy, Finlandii, Austrii, Czech, Belgii i Chorwacji.

Wydarzenie zorganizowano na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa Akademii Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, wzdłuż Narwii i Wisły oraz w siedzibie Uczelni w Warszawie a także na terenie dawnych koszar wojskowych w Twierdzy Modlin oraz w siedzibie OSP Ratownictwo Wodne. Ćwiczenia prowadzono na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, Nowych Grochal, Secymina i Zakroczymia oraz w miejscowości Góra w powiecie legionowskim.

Przejazd modułów do obozowiska jak i na ćwiczenia zabezpieczali policjanci z nowodworskiej drogówki. Ćwiczenia na rzece zabezpieczali zaś ratownicy wodni z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne oraz policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji z Warszawy oraz ogniwa z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Różnorodna charakterystyka podejmowanych działań podczas ćwiczeń umożliwiła międzynarodowym modułom ratowniczym zdobycie cennych kwalifikacji i doskonalenie umiejętności operacyjnych. Jednymi z ostatnich elementów wydarzenia były: uroczystość rozdania certyfikatów oraz odprawy podsumowujące ćwiczenia.

Organizatorem przedsięwzięcia była Akademia Pożarnicza oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, będące częścią międzynarodowego konsorcjum APELL, którego zadaniem jest organizacja ćwiczeń dla modułów ratowniczych wchodzących w skład Europejskiej Puli Zasobów Ratowniczych.

W trakcie ćwiczeń wydobyto również prawie 300 letnią zabytkową łódź –>

Zabytkowa łódź wyłowiona z Narwi

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.