Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Zabytkowa łódź wyłowiona z Narwi

Podczas strażackich ćwiczeń Modex New Wave 2023 na rzece Narwi na wysokości Modlina Twierdzy, ratownicy z Czech, natrafili na wystający konar drzewa. Po doholowaniu przez OSP Ratownictwo Wodne do brzegu, okazało się, że to dawna łódź rybacka. O zdarzeniu powiadomiony został Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Po sprawdzeniu przez pracowników konserwatora, łódź została zabezpieczona w rzece do czasu jej wyłowienia. Po przeprowadzeniu prac konserwacyjnych, zostanie przekazana do muzeum. Wstępnie oszacowano, że łódź pochodzi z XIX wieku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.