Henrysin: Będzie modernizacja stacji uzdatniania wody

We wtorek (6.10) w Zakroczymiu odbyło się spotkanie burmistrza Artura Ciecierskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Piotra Serwatki z wiceministrem Administracji i Cyfryzacji Janem Grabcem oraz przedstawicielami Wojewody Mazowieckiego.

Tematem spotkania była katastrofalna sytuacja stacji uzdatniania wody na terenie wsi Henrysin. Podczas spotkania przedstawiono informacje o problemach jakie wytworzyła tegoroczna susza. W lato wiele gospodarstw nie miało dostępu do wody.

Jan Grabiec (MAC) poinformował o możliwości uzyskania z rezerwy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nawet 80% kosztów przebudowy. Te jak mówi burmistrz Artur Ciecierski opiewają w kwocie 4 milionów złotych.

Przeprowadziłem rozmowę z radnymi i brakujące 20% wkładu własnego będziemy zabezpieczać w przyszłorocznym budżecie. Inwestycje drogowe czy sportowe mogą chwilę poczekać a stacja w Henrysinie nie – mówił podczas spotkania burmistrz.

Wszystko wskazuje na to, że już na początku przyszłego roku, modernizacja ruszy pełną parą.

One thought on “Henrysin: Będzie modernizacja stacji uzdatniania wody

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.