Nowy Dwór Maz: Nocna ewakuacja lotniska

Miniony weekend to ewakuacja hali ogólnodostępnej terminala wraz z drogami dojazdowymi portu lotniczego Warszawa-Modlin. Powodem takiej decyzji był pozostawiony bez opieki przedmiot przypominający zagłówek.

Do ewakuacji doszło w niedzielę (04.10.2015r.) kilkanaście minut po północy. Po przybyciu na miejsce służb medycznych i Straży Pożarnej, pirotechnicy Straży Granicznej przystąpili do neutralizacji pozostawionego przedmiotu, wykorzystując kombinezon pirotechniczny, robota pirotechnicznego oraz przenośne urządzenie rentgenowskie.

Następnie funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali manualnego sprawdzenia pozostawionej rzeczy. Na szczęście zawartość okazała się bezpieczna. Zagłówek wypełniony był gąbką.

Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt. 7 Ustawa Prawo Lotnicze, za pozostawienie bez opieki bagażu na lotnisku właścicielowi grozi kara grzywny.

Sprawnie przeprowadzone działania minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnienia w ruchu lotniczym z nowodworskiego lotniska Warszawa-Modlin.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.