Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Henrysin: Niezwłocznie ruszy remont ujęcia wody

W piątek (23.10) Artur Ciecierski – burmistrz Zakroczymia, otrzymał pismo z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, dotyczące przyznania promesy na remont ujęcia wody w Henrysinie. Dzięki staraniom wiceministra Jana Grabca oraz determinacji burmistrza niezwłocznie ruszą prace remontowe. 

Zapytany o bieżący stan studni w Henrysinie, burmistrz Artur Ciecierski powiedział wprost – studnia jest w stanie tragicznym. Niezbędny jest kompleksowy remont. W czasie długotrwałej suszy opuścilo się znacznie lustro wody co spowodowało całkowite zniszczenie filtrów, pompy.

Burmistrz Artur Ciecierski zwrócił się do mnie o pilną pomoc w sprawie remontu ujęcia wody. Uzgodniliśmy z wojewodą szybką ścieżkę rozpatrywania wniosku. Cieszę się że mogłem pomóc. Teraz gmina musi bardzo szybko wykorzystać pieniądze, bo dotacja musi być wydana do końca roku. – mówi naszej redakcji Jan Grabiec, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Gmina wyodrębniła środki na wkład własny w wyskości 20% całego zadania. Mając potwierdzenie z MAC chcemy rozpoczynać remont niezwłocznie. W każdej chwili, „odpukać”, posłuszeństwa może odmówić druga studnia. Codziennie myślę o tym, aby tak się nie stało. To byłaby katastrofa. Przecież susza wykończyła całą stację, więc druga studnia na pewno nie jest w dobrym stanie – dodał burmistrz Artur Ciecierski. 

Dziękuję Wojewodzie, dziękuję ludziom odpowiedzialnym za sprawy kryzysowe w urzędzie wojewódzkim, dziękuję ministrowi Janowi Grabcowi, dziękuję pracownikom starostwa, dziękuję swoim pracownikom. Przez kilka dni wszyscy wykonali świetną pracę – powiedział zadowolony burmistrz.

Jeśli w najbliższym czasie w ujęciu wody nie dojdzie do awarii, to mieszkańcy będą mogli wkrótce cieszyć się z odremontowanej studni i z pewnością wody w kranach nie zabraknie. W tej chwili ze stacji w Henrysinie zasilane jest około 1.500 osób w okolicy.

Czytaj również:  Henrysin: Będzie modernizacja stacji uzdatniania wody 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.