IV Nasielski Bieg Terenowy

W niedzielę 23 października we Wiosełku – ośrodku wypoczynkowym nad Wkrą odbyła się IV edycja Nasielskiego Biegu Terenowego. Tegoroczny bieg inaczej niż w poprzednich trzech czekał na zawodników z nowym miejscem startu i naszego rodzinnego pikniku. Oznaczało to również nową ok. 5,3 km trasę pradoliną Wkry. Elementem towarzyszącym było uroczyste otwarcie zielonego „Szlaku Leśno Morenowego ziemi nasielskiej”, który powstał w okresie lato-zima 2021 r. Biegnąc, uczestnicy odkrywali właśnie fragment jego trasy. Projekt szlaku powstał w 2021 r. dzięki realizacji zadania publicznego Województwa Mazowieckiego w obszarze „Turystyka i krajoznawstwo” Mazowsze Serce Polski na który otrzymaliśmy dofinansowanie. Wsparcie projektu również udzieliła Gmina Nasielsk. Nie udało by się bez współpracy z oddziałem PTTK Mazowsze.

Obecna animatorka ,,MAGIA UŚMIECHU’’ zajęła się najmłodszymi przed i w trakcie biegu. Miała dla nich wiele zajęć pełnych radości i zabawy takich jak banki mydlane XXL na powietrzu, gry i zabawy animacyjne, konkursy, mini zawody oraz inne zabawy ruchowe. Wykorzystała na terenie ośrodka do tego salkę i polanę rekreacyjną. Przed biegiem rozgrzewkę poprowadziła Alicja Czytrzyńska. Jest to energiczna i charyzmatyczna pasjonatka sportu. Ponadto certyfikowany instruktor Pole Sport i właścicielka Flow Pole Dance w Nowym Dworze Mazowieckim, do którego oczywiście serdecznie zaprasza. Po rozgrzewce oczywiście walczyła z zawodnikami na trasie !

Tuż przed rozpoczęciem biegu terenowego poprzez przecięcie biało-zielonej wstęgi nastąpiło otwarcie zielonego pieszego „Szlaku Leśno-Morenowego Ziemi Nasielskiej”. Dokonali tego: Prezes Stowarzyszenia Nasielsk Baszta Team i zarazem pomysłodawca projektu Łukasz Malinowski, Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Lubieniecki, Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Biernacka, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Brzezińska, losowa zawodniczka biegu oraz najstarszy uczestnik biegu.
Wyjątkową edycje w pięknych nadwkrzańskich terenach zachęciła do rywalizacji 43 zawodników. Leśna trasa dość wymagająca, do tego w warunkach jesiennych liści, mokrej nawierzchni (padał deszcz przed startem), ale za to rekompensowana malowniczymi widokami. Na mecie na każdego zawodnika czekał medal pamiątkowy. Ponadto czekało dobre jedzenie w postaci zupy grochowej, kiełbaski z ogniska, ciast i ciepłych napoi. Wszystkiemu dopieścił urokliwy klimat Doliny Wkry, tamtejsze bardzo czyste powietrze i wspaniałe towarzystwo. Najlepsi otrzymali puchary i statuetki, w tym kategoriach wiekowych.

Dla małych sportowców (ponad 20) czekała przygotowana w lasku sosnowym ośrodka Wiosełko specjalna trasa toru z przeszkodami, w którym mogli wziąć udział samodzielnie lub ze wsparciem opiekunów. Pokonanie jej wzbudzało dużo emocji u dzieci i było wyzwaniem przetrwania co kosztowało solidnym wysiłkiem.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do wsparcia w organizacji eventu: Wiosełko – ośrodek wypoczynkowy A.Skubisz, Przedsiębiorstwo Handlowe GULIWER ESTKOWSKI Sawicki, Mrówka Nasielsk Winnicki, TANI DOM Sobczyńska, BERTA & Gravomach Chrustowski, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. por. Roberta Petersa i por Josepha Vigny Chyczewska, Robert Siwy, All In One Media Paweł Rasiński, radni: Lubieniecki, Pietras, Szarszewski, Świderski.

Największe podziękowania należy skierować dla wszystkich członków stowarzyszenia Nasielsk Baszta Team na czele z koordynatorem Tomaszem Pietrasem, którzy zaangażowali się w organizacje IV edycji Nasielskiego Biegu Terenowego swoim czasem, pracą i smacznymi wypiekami.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy Nasielsk w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.

Prezes Stowarzyszenia
Łukasz Malinowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.