Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Jak założyć warsztat samochodowy

Każdego roku, na polskich drogach przybywa samochodów, a te jak wiadomo, czasem trzeba naprawiać. Warsztat samochodowy wydaje się więc pewnym źródłem zarobku.

Zakładając zakład naprawiający samochody nie trzeba mieć specjalnych zezwoleń. Potrzebne będzie jednak specjalnie dostosowane pomieszczenie i to najlepiej w dobrej lokalizacji. Ważne by było z bardzo dobrym dojazdem oraz z przynajmniej kilkoma miejscami parkingowymi.

Na co zwrócić uwagę

Przed wyborem lokalizacji trzeba dokładnie zbadać lokalny rynek. Nie ma sensu zakładać warsztatu obok kilku już istniejących od wielu lat i mającym dobrą reputację. Z dużym prawdopodobieństwem nie uda się przyciągnąć nowych klientów, nawet promocyjnymi, niskimi cenami, ponieważ coraz częściej poza ceną liczy się także dobra marka, a tą dopiero trzeba będzie wyrobić.

Niezłym miejscem do założenia biznesu tego rodzaju są zjazdy z autostrady lub okolice tras szybkiego ruchu. Niestety, także w tych miejscach trzeba się liczyć ze sporą konkurencją.

Rozwiązaniem może być wysoka specjalizacja usług. Można się skupić na naprawie starych, zabytkowych aut, które są coraz popularniejsze. Specjaliści polecają jednak, by skoncentrować się na specjalistycznych naprawach. Szczególnie poszukiwane są w ostatnich latach warsztaty, które zajmują się naprawą komputerów pokładowych. Niestety, naprawy elektroniczne wiążą się z zakupem drogiego sprzętu diagnostycznego oraz zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników, którzy będą potrafili poradzić sobie ze skomplikowanymi usterkami.

Gdy fundusze na rozpoczęcie działalności są ograniczone, najlepiej skoncentrować się na jednej marce – wówczas odpadną koszty zakupu części do wielu aut. Stale rośnie także popularność usług blacharsko-lakierniczych.

Koszty działalności

Trzeba być przygotowanym na to, że koszty założenia warsztatu samochodowego nie należą do najniższych i prawdopodobnie przekroczą 50 tys. zł. Nawet, gdy naprawa będzie obejmowała tylko podzespoły, jak na przykład układ hamulcowy lub geometrię kół trzeba wynająć pomieszczenie co najmniej 100 m kw., a następnie je zaadaptować – potrzebne będą co najmniej dwa kanały, chociaż niewielki magazyn, a także pomieszczenia biurowe. Niezbędne będą także specjalistyczne narzędzia, części zamienne, urządzenia diagnostyczne, specjalistyczne oprogramowanie (każda marka wymaga innego softu) oraz dobrej jakości przemysłowy osuszacz powietrza. „Osuszacze w warsztatach pozwalają zachować optymalną wilgotność powietrza, a ta jest kluczowa, podczas m.in. lakierowania samochodów”. – czytamy na stronie http://www.osuszacze.watersmile.pl/przemyslowe/
Niewielkim warsztatom trudno będzie wynegocjować duże upusty w hurtowniach z częściami zamiennymi. Można jednak podpisać umowę na wyłączność, dzięki czemu będzie można zarobić na sprzedaży konkretnych części. Warto negocjować, bo im niższe koszty, tym można ustalić niższe ceny, a to zawsze przyciąga klientów.

Oczywiście trzeba mieć także odłożone pieniądze na prowadzenie bieżącej działalności, w tym opłaty za wynajem, a także pensje dla pracowników. Sporo pieniędzy pochłonie także reklama, a bez dobrej reklamy ciężko będzie rozruszać na początku biznes.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.