Katastrofa lotnicza w Chrcynnie koło Nasielska

W poniedziałek (17.07) o godzinie 19:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że na lotnisku w Chrcynnie koło Nasielska, doszło do wypadku lotniczego. Samolot Cesna Caravan z którego wykonywane są skoki na spadochronach, podczas lądowania wbił się w hangar w którym ludzie schronili się przed deszczem. 5 osób nie żyje a 8 osób jest rannych. 3 osoby nie odniosły obrażeń.

Na miejscu pracują liczne zastępy Straży Pożarnej, zespoły Ratownictwa Medycznego oraz grupa medyczna z JRG 8 w Warszawie i śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy, Płocka, Sokołowa Podlaskiego i Olsztyna. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. O zdarzeniu powiadomiony jest prokurator z Pułtuska oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Na miejscu obecny jest Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz Grupa Operacyjna Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do nas o 19:40 i po chwili na miejscu był już patrol z Nasielka. Akcją z ramienia policji koordynuje Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Do działań skierowano również funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji z wydziałów prewencji i wydziału ruchu drogowego. Na miejscu pracuję również laboratorium kryminalistyczne KSP – mówi nadkom. Sylwester Marczak rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Lekarz koordynator, udzielający pomocy medycznej na miejscu zdarzenia stwierdził zgon 5 osób w tym pilota samolotu. 8 osób odwiezionych zostało do szpitali w Nowym Dworze Mazowieckim, Płońsku, Pułtusku i Ciechanowie. Najciężej ranne dwie osoby, śmigłowcami LPR przetransportowane zostały do Centrum Urazowego przy ulicy Szaserów w Warszawie oraz do szpitala Bródnowskiego.

Na chwilę obęcną 5 osób nie żyje a 8 zostało hospitalizowanych. 3 osoby nie odniosły obrażeń. Na miejscu działa 17 zastępów Straży Pożarnej z powiatu nowodworskiego i Warszawy. Działania polegają na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Wcześniej strażacy wyciągnęli osoby poszkodowane. Wszyscy poszkodowani znajdują się już w szpitalu – mówi st. sekc. inż. Katarzyna Urbanowska rzecznik prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Nie żyje szósta ofiara katastrofy w Chrcynnie

Są wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy w Chrcynnie

 

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.