Kronika Kryminalna 27.11-3.12

Publikujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 27 listopada do 3 grudnia. Materiał przygotowany przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

CZOSNÓW
ul. Warszawska – kradzież pieniędzy

Według ustaleń policjantów nn kobiety 1 grudnia dokonały kradzieży pieniędzy w kwocie 30 000 zł. Do 48-letniej pokrzywdzonej po godz. 11.00 przyjechały dwie kobiety pod pretekstem odczarowania klątwy. Jedna z nich (rysopis: wiek ok. 50 lat, wzrost ok. 160cm, krępa budowa ciała, czarne długie włosy) weszła do domu i poprosiła o pieniądze, krzyżyk i święconą wodę. Gotówka została zwinięta w ręcznik, który został schowany do szafki w łazience. Tam miał przebywać ok. 20 min. W tym czasie przyjezdne kobiety oddaliły się. Kiedy pokrzywdzona sprawdziła ręcznik nie było już tam pieniędzy. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie policjanci ostrzegają wszystkich mieszkańców, aby nie wpuszczali nieznanych osób do domu, którzy pod różnego rodzaju pretekstem dokonują kradzieży niejednokrotnie dorobku życia.

NASIELSK
Jackowo Dworskie– nietrzeźwy kierujący

28 listopada po północy policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli kierowcę Toyoty Yaris. Po przebadaniu 23-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
ul. Kpt. Doranta– nietrzeźwy kierujący
3 grudnia po północy policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli kierowcę Mitsubishi Carisma. Po przebadaniu 53-letnia kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Henrysin– wypadek drogowy
30 listopada po 17.00 w miejscowości Henrysin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów 23-letni kierujący Fordem Focusem jadąc w kierunku Kroczewa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na prawe pobocze gdzie uderzył w wysiadającego z ładowarki pieszego. Następnie pojazd i pieszy znaleźli się w rowie. 51-letni pieszy z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Kierujący samochodem po przebadaniu alkomatem był trzeźwy. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.POMIECHÓWEK
Nowy Modlin– kradzież z włamaniem do baraków pracowniczych

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w w nocy z 30 listopada na 1 grudnia dokonał/li kradzieży z włamaniem do baraków pracowniczych, skąd zabrał/li elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2800 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

Błędówko– nietrzeźwy kierujący

30 listopada po 16.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli kierowcę Suzuki Swift. Po przebadaniu 35-letni mężczyzna miał ponad 2, 5promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAPRASZAMY NA DEBATĘ DO NASIELSKA
12 grudnia br. we wtorek o godz. 17.00 w nasielskim kinie „NIWA” odbędzie się debata społeczna. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy do czynnego udziału w spotkaniu, w nowej formule, dotyczącym bezpieczeństwa publicznego.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75368,Zapraszamy-na-debate-do-Nasielska.html

DZIELNICOWI NA SPOTKANIU Z SENIORAMI
Dzielnicowi z Czosnowa spotkali się dziś z seniorami w Leoncinie. Podczas rozmowy mundurowi przestrzegali przed oszustami działającymi metodą na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Podczas spotkania uczestnicy przypominali sobie także zasady bezpiecznych zachowań na drogach i w różnych innych sytuacjach życiowych.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75348,Dzielnicowi-na-spotkaniu-z-seniorami.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.