Nowy Dwór Maz: Wyróżnienie od władz miasta

Podczas dzisiejszej (5.12) XXXV Sesji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, specjalne podziękowania otrzymał st.str. Norbert Wysocki z Państwowej Straży Pożarnej, będący jednocześnie założycielem i wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.

Strażak otrzymał podziękowanie od władz miasta za uratowanie od śmierci dwóch niedoszłych samobójców, którzy próbowali odebrać sobie życie skacząc do wody. Do pierwszego zdarzenia doszło w lutym br. w Pomiechówku. St. str. Norbert Wysocki skoczył do lodowatej wody bez żadnego zabezpieczenia i wyciągnął na brzeg w asyście swojego dowódcy agresywnego mężczyznę, który skacząc z mostu do rzeki Wkry próbował odebrać sobie życie.

Do drugiego zdarzenia doszło 22 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim na rzece Narwi. Mężczyzna skoczył do wody z mostu im. por. Pancera. Dzięki opanowaniu i spokojnej rozmowie wiceprezesa OSP RW udało się uspokoić mężczyznę, który po wpadnięciu do zimnej wody, wyszedł na jeden z filarów i oczekiwał na pomoc. Więcej tutaj

Wcześniej zarówno Norbert Wysocki jak i Robert Kołodziejski otrzymali przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyż Zasługi za Dzielność. Medale wręczył Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więcej o medalach tutaj

/MK/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.