Kronika Kryminalna 8-14 kwietnia

Zapraszany do najnowszej Kroniki Kryminalnej za okres od 8 do 14 kwietnia, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

CZOSNÓW
Izabelin-Dziekanówek– kradzież paliwa

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie w nocy z 10/11 kwietnia br., dokonał/li kradzieży oleju napędowego (ok. 900 litrów) z trzech zbiorników samochodowych. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 4600 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

ZAKROCZYM
Zaręby– nietrzeźwy kierujący
12 kwietnia po 13.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 61-letniego kierującego osobowym Mercedesem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Ostrzykowizna 1 – nietrzeźwy kierujący
10 kwietnia przed 13.00, policjanci z WRD zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego osobowym Peugeotem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Kosewko – nietrzeźwy kierujący
11 kwietnia po 21.00, policjanci z Zakroczymia zostali wezwani na interwencję, gdzie kierujący osobowym Fiatem wjechał do przydrożnego rowu. 35-letni mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ma zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroków sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

„KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”
Pod takim hasłem, na nowodworskim skwerze księcia Stanisława Poniatowskiego, odbyły się obchody 79. Rocznicy zbrodni katyńskiej. Podczas uroczystości zostały posadzone „Dęby pamięci” poświęcone porucznikowi saperów Mieczysławowi Zagórskiemu, pułkownikowi Stanisławowi Widackiemu oraz 23 absolwentom Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Całość przedsięwzięcia zorganizował Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, Władze Samorządowe oraz 2. Mazowiecki Pułk Saperów. W uroczystości uczestniczyli również policjanci naszej komendy na czele z Komendantem Powiatowym mł. insp. Markiem Chodakowskim.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86078,quotKatyn-ocalic-od-zapomnieniaquot.html

„NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI – OZNAKUJ SWÓJ ROWER”
Policjanci nowodworskiej komendy od 1 kwietnia tego roku, rozpoczną znakowanie rowerów. Akcja została wsparta przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Radę Miejską, którzy sfinansowali zakup sprzętu i naklejek. Możliwość naniesienia dodatkowego numeru na jednoślad, będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się, w budynku komendy przy ul. Paderewskiego 3. Szczegóły podajemy poniżej. „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Zapraszamy!
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85765,Nie-daj-szansy-zlodziejowi-oznakuj-swoj-rower.html

WYSTAWA POŚWIĘCONA PATRONOWI KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI
Od 12 do 16 kwietnia w Nowodworskim Ośrodku Kultury (ul. Paderewskiego 1A) można obejrzeć wystawę poświęconą patronowi Komendy Stołecznej Policji podinspektorowi Policji Państwowej Marianowi Stefanowi Kozielewskiemu. Ekspozycja jest jednym z elementów obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do oglądania wystawy w godzinach otwarcia obiektu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86145,Wystawa-poswiecona-patronowi-Komendy-Stolecznej-Policji.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.