Legionowo zyska więcej połączeń kolejowych. Co z Nowym Dworem?

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski podpisał z zastępcą prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Renatą Kaznowską, list intencyjny dotyczący zwiększenia ilości połączeń pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej z Legionowa do Warszawy. W porozumieniu mowa jest o zwiększeniu z 38 do 60 połączeń na dobę kursowania linii SKM S3 i S4. W spotkaniu udział wzięła również Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. A co z połączeniami z Nowego Dworu Mazowieckiego?

Miasto Legionowo przygotowało nową umowę na zwiększenie o 60% ilości połączeń na liniach SKM S3 i S4. Zyskają na tym również mieszkańcy gminy Wieliszew, bo część pociągów tam właśnie kończyć bedzie swój kurs. Obecnie z powodu ograniczeń na szlaku dwutorowym, wprowadzenie większej ilości połączeń wydaje się niemożliwe. W 2028 roku po wybudowaniu stacji Modlin – Lotnisko w pobliżu terminala Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin, uda się podwoić ilość kursujących pociągów lotniskowych Kolei Mazowieckich. Obecnie pociągi kursują raz na godzinę. Według zapowiedzi, po wybudowaniu bocznicy do lotniska i otwarciu stacji Modlin – Lotnisko, połączenia będą obsługiwane co 30 minut. Tylko, że to dopiero w 2028 roku…

Ważną kwestią jest również budowa dworca z prawdziwego zdarzenia z kasą biletową, poczekalnią i usługami dodatkowymi. Czy po wyborach wybrany w II turze włodarz, przystąpi do realizacji obietnic wyborczych w sprawie budowy (rozbudowy) budynku dworca kolejowego.

Obecnie ważnym elementem w poprawie dostępności komunikacji, jest przywrócenie postojów handlowych przez pociągi PKP Intercity na stacji Modlin, gdzie przesiadają się pasażerowie z lotniska Warszawa – Modlin. 2 lata temu za rządów Prawa i Sprawiedliwości postoje w Modlinie zostały zlikwidowane w rozkładach jazdy. Wielu pasażerów narzekało, że zlikwidowano tym samym możliwość bezpośrednich połączeń do Gdyni, Olsztyna, Krakowa czy Katowic i innych miast.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.