Leoncin: Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z komisariatu w Czosnowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa i inne przestępstwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany zaatakował swojego znajomego maczetą i ranił go w szyję. 31-latek usłyszał już zarzuty, a nowodworski sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, po godzinie 12.00 policjanci z Czosnowa zostali zaalarmowani, że w miejscowości na terenie gminy Leoncin, mężczyzna zaatakował swojego znajomego maczetą, raniąc go w szyję. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Według ustaleń funkcjonariuszy, między mężczyznami podczas libacji alkoholowej doszło do awantury. Kiedy pokrzywdzony 41-latek opuścił posesję i był już na ulicy, 31-letni podejrzany podszedł do niego od tyłu i maczetą ranił go w szyję. Poza tym przed całym zajściem, napastnik miał jeszcze grozić swoim sąsiadom śmiercią.

31-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi. Podczas interwencji dodatkowo jeszcze znieważył funkcjonariuszy. 41-letni pokrzywdzony z obrażeniami natychmiast został przewieziony do szpitala.

Nowodworska prokuratura, po zapoznaniu się z aktami postępowania przygotowawczego postawiła 31-letniemu podejrzanemu 4 zarzuty: usiłowania zabójstwa, dwukrotnego kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Wczoraj sąd w Nowym Dworze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.