Łomianki: Areszt za kradzież z włamaniem

Trzy miesiące, to okres na jaki sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Łomianek. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu włamania do budynku hotelu i domu mieszkalnego oraz kradzieży przedmiotów stanowiących wyposażenie budynków, w tym miedzianych rurek, klamek, zaworów, czy żeliwnego świecznika i mosiężnych ozdób.

Gdy tylko dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku hotelu i domu mieszkalnego, na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. Tam też udali się mundurowi ze Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej dokonali przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli rzeczy, które zatrzymani mieli przy sobie, a które stanowiły część wyposażenia budynku.

Marek K. i Artur C. trafili do policyjnej celi. W tym czasie funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie im zarzutu włamania i kradzieży między innymi miedzianych rurek, klamek, zaworów, czy żeliwnego świecznika i mosiężnych ozdób o łącznej wartości około 5 tys. złotych.

Sąd przychylił się do popartego przez prokuratora wniosku policjantów i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/ego/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.