Lotnisko: Chciał odlecieć z amunicją w kieszeni

W mieszkaniu 53-letniego mężczyzny funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin ujawnili 100 sztuk amunicji. Przeszukanie mieszkania było efektem wykrycia amunicji w kieszeni mężczyzny, podróżującego do Barcelony.

Amunicja została ujawniona u podróżnego podczas kontroli bezpieczeństwa, kiedy to w kieszeni kurtki znaleziono jedną jej sztukę kalibru 7,62 mm. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić jak wszedł w jej posiadanie, co więcej nie miał na nie stosownego zezwolenia.

W wyniku dalszych czynności, jakimi było przeszukanie pojazdu i mieszkania pasażera funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli kolejne 100 sztuk amunicji kalibru 5,65 mm do karabinka sportowego kbks.

Z uwagi na fakt posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia (art. 263 § 2 kk.), wobec 53-latka Straż Graniczna wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Mężczyzna został ukarany karą grzywny w wysokości 3 000 zł.

Zabezpieczony materiał zostanie przekazany biegłemu sądowemu w zakresie budowy broni palnej, amunicji oraz wojskowych środków wybuchowych w celu ekspertyzy.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.