Lotnisko: Zatrzymali obywatela Rumunii

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca – obywatela Maroko, podającego się za obywatela Rumunii. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu po przylocie samolotu z Brukseli.

Mężczyzna do kontroli przedstawił rumuński dowód osobisty, który wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Jak wykazała szczegółowa analiza, dokument był podrobiony. Cudzoziemiec przyznał, że fałszywe dokumenty uzyskał podczas pobytu w Rumunii, zapewnił, że zamieszczone w nich dane są prawdziwe, a on sam w rzeczywistości jest obywatelem Maroko.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, wszczęto wobec niego także postępowanie o wydanie decyzji zobowiązującej do powrotu. Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w wysokości 5 tys. zł.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.