Lotnisko: Czwartkowa ewakuacja

W czwartek (15.09) w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o pozostawionym na parkingu przed Terminalem bagażu bez opieki.

Czarna torba znajdowała się przy kasie parkingowej nr 5. Za pośrednictwem rozgłośni nadano odpowiednie komunikaty w celu ustalenia właściciela, a we wskazany rejon skierowano patrol pirotechniczno–interwencyjny Straży Granicznej. Po wstępnym rozpoznaniu podjęto ewakuację parkingu oraz dróg dojazdowych do Terminala. Prześwietlenie bagażu przez pirotechników SG urządzeniem rentgenowskim nie wykazało na szczęście niebezpieczeństwa – wynik rozpoznania negatywny. Prowadzone działania minersko – pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym. Ewakuowano 300 osób. Torba wraz z zawartością została przekazana pracownikom MPL Warszawa Modlin z zastrzeżeniem o nie wydawaniu jej bez zgody Straży Granicznej.

Po zakończeniu działań związanych z ewakuacją, do punktu informacyjnego zgłosił się właściciel pozostawionego bagażu, którym okazał się mieszkaniec Poznania. Podróżny wyjaśnił, że przyczyną całego zajścia był zwykły pośpiech i gapiostwo. Zgodnie z art. 210 ust.1 pkt.7 Prawo Lotnicze, za pozostawienie bagażu bez opieki na podróżnego nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych.

Apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.