Lotnisko: Mandaty dla awanturującego się obywatela Litwy.

W niedzielę (17.07.2016) funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zmuszeni byli dwukrotnie interweniować wobec tego samego pasażera z uwagi na jego agresywne zachowanie.

Pierwszą informację o pasażerze niewykonującym poleceń personelu pokładowego, Straż Graniczna otrzymała ok. godz. 19. Funkcjonariusze, którzy udali się na pokład samolotu, zastali agresywnie i wulgarnie zachowującego się 34-letniego obywatela Litwy. Pasażer został pouczony o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku niewykonywania poleceń funkcjonariuszy i przeprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, celem sprawdzenia w systemach teleinformatycznych. Mężczyzna za naruszenie art.210 ust.1 pkt 9 Ustawa Prawo Lotnicze został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 zł. Po zakończeniu czynności podróżny opuścił pomieszczenie służbowe SG Modlin i udał się do strefy ogólnodostępnej terminala MPL Warszawa-Modlin.

Kolejne zgłoszenie o niesubordynowanym podróżnym Straż Graniczna otrzymała około godz. 22. Jak się okazało był to ten sam 34-letni obywatel Litwy, który ponownie został wycofany z kolejnego już lotu do Londynu-Stansted. Mężczyzna po zakończeniu pierwszej interwencji udał się do przedstawicielstwa przewoźnika, gdzie za opłatą przebukował bilet na kolejny lot. Wcześniejsze doświadczenie i otrzymany mandat go niczego nie nauczyły. 34-latek ponownie zaczął ubliżać personelowi pokładowemu, co skończyło się dla niego kolejnym wycofaniem z lotu. Podróżny został pouczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego i kolejny raz przeprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej gdzie ukarano go mandatem karnym gotówkowym. Po zakończeniu czynności podróżny opuścił pomieszczenie służbowe Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.

/chor. szt. SG Dagmara Bielec-Janas/

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.